Absinthe (Yeşil Peri) Fiyatları 2023 Güncel

Ülkemizde en çok merak edilen alkollü içeceklerden birisi de Yeşil Peri olarak bilinen Absinthe içkisidir. Sahip olduğu yüksek alkol oranından ötürü içenlerde halüsinasyonlar gördürdüğü iddia edilen bu içki türü ile ilgili birçok hikaye anlatılmaktadır. Hatta bir şişesini tek başına içmeye çalışan kişilerin öldüklerine dair haberler de paylaşılmakta. Bu yazımız içerisinde hemen hemen herkesin merak ettiği, dillere destan Yeşil Peri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Absinthe Fiyatları konusunda da bilgilerin yer alacağı yazımız birçok kişiye rehber olacaktır.

Absinthe Nedir?

Yeşil Peri Fiyatları konusuna gelmeden önce Absinthe Nedir? Hakkında bilgi vermek istiyoruz. Pelin otu ve thujone’nin damıtılarak fermante edilmesi ile ortaya çıkan Yeşil Peri içeriği bakımından oldukça sert bir içecektir. 1900’lü yılların başında başta Amerika olmak üzere Fransa, İsviçre ve birçok ülke bu içeceğin yasaklanmasına karar vermiştir. İçeriğindeki yüksek alkol oranı insanları olmamaları gereken bir karaktere dönüştürüyordu. Evet yukarıda da belirttiğimiz gibi çok aşırı tüketilmesi durumunda halüsinasyon görme durumu bu içerecek için doğrudur.

Yeşil Peri hammaddesi bazı bileşenler insanların gerçek olmayan olay ve durumlar görmelerine neden oluyordu. Halüsinasyonlar gören birçok kişi sonu cinayet ve cinnete giden birçok olayın meydana gelmesine neden oluyordu. Satışı bir dönemler ülkemizde de yasak olan yeşil peri artık daha kolay ulaşılabilir bir hale geldi. Anlatılan olayları test etmek isteyen birçok kişi Absinthe Fiyatı öğrenmek istiyor. Merak etmeyin, birazdan yeşil peri fiyatı öğreneceksiniz.

Absinthe Alkol Oranı        

Absinthe Alkol Oranı en çok merak edilen konulardan birisidir. Bu alkolü bu kadar meşhur eden şey halüsinasyon gördürmesidir. Satılan her yeşil perinin yüksel alkollü olduğunu sakın düşünmeyin. Bazı ürünlerin rakı ve votka ile aynı alkol oranına sahip olduğunu göreceksiniz. Ortalama bir oran söyleyecek olursak; Yeşil Peri Alkol Oranı %45 ile %75 arasındadır. %75 alkol oranına sahip olan en sert, halüsinasyon gördüren halidir. Kıbrıs gibi yakın bölgelerde %75 alkol oranına sahip ürünler görebilirsiniz.

Absinthe Nasıl İçilir?

Her alkollü içeceğin kendisine has bir içim şekli ve yöntemi bulunmaktadır. Bu nedenle birçok kişi Absinthe Nasıl İçilir? Hakkında sorular sormaktadır. Yeşil Peri aynı rakıda olduğu gibi su ile karıştırılarak içilebilir. 1 ölçek yeşil peri içerisine 4 ölçek soğuk su koyarak içebilirsiniz. Bunu yanı sıra şeker ile tüketilen bir versiyonu bulunmaktadır. Elinize üzeri delinmiş bir kaşık alarak içine bir kesme şeker yerleştirin. Şekeri ateşe verdiğinizde yavaş yavaş erir ve karamelize olarak absent bardağı içerine akmaya başlar. En son bardağa absenthe miktarı kadar soğuk su ekleyerek içebilirsiniz. Her ülkede, her bölgede yeşil peri içme adabı farklıdır.

Absinthe Fiyat       

Gelelim son konuya… Absinthe Fiyat konusu birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Tehlikeli ve yasak olmasından dolayı kolay bulamayacağınızı baştan belirteyim. Alkol oranı az olan ürünlerin bazı işletmelerde yasal olarak satıldıklarını görebilirsiniz. Özel bir geceyi kaliteli ve yüksek oranlı bir içerecek ile kapatmak istiyorsanız absinthe tam da sizlere göre. Yeşil Peri Fiyat konusundaki güncel liste;

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu